Jdi na obsah Jdi na menu
 


zajímavosti

4. 4. 2012

Čínský naháč – zajímavosti o tomto plemeni

Vnitřní tělesná teplota čínského naháče je 38,5 až 39°C. To je obvyklá teplota všech psích plemen. Zajímavé ovšem je, že čínský naháč má vyšší povrchovou teplotu, pohybující se od 39 do 40°C. Ta vzniká následkem potřeby většího výdeje energie. Musí spotřebovat tolik energie, aby se vyrovnala vnitřní tělesná teplota a vnější okolní teplota. Při chladném počasí by měl proto mít větší dávky krmení.

Mnoho lidí se domnívá, že typický bezsrstý vzhled čínského naháče je cíleně vyšlechtěný. Není to ovšem pravda. Lysost plemene je zapříčiněna samovolnou genetickou mutací. I když se čínský naháč doporučuje jako vhodné psí plemeno pro alergiky, nemusí tomu vždy tak být. Je prokázáno, že alergii nezpůsobují chlupy, jak se předpokládalo, ale bílkovinné molekuly nacházející se ve slinách, moči, výměšcích mazových žláz a odumřelých buňkách kůže. Jste-li alergik a zvažujete pořízení tohoto plemene, poraďte se nejdříve se svým lékařem i chovatelem specializujícím se na chov čínského naháče.

Průměrná cena štěňátka se pohybuje v rozmezí od 2000,- do 5000,- Kč bez PP, cena čínského naháče s papíry se pohybuje od 4000,- do 15000,- korun i více. Čím lepší rodokmen pes má, tím úměrně stoupá jeho cena.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 Kontakt

Mail listArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 13415
Měsíc: 227
Den: 4